Detoks alkoholowy Żywiec

Wiele osób uzależniających się od alkoholu, chcących jednocześnie zerwać z uzależnieniem obawia się wystąpienia zespołu objawów odstawienia. Aby bezpiecznie przejść przez ten okres, ośrodek leczenia uzależnień Dezyderata w Rabce – Zdroju oferuje usługę detoksykacji w warunkach szpitalnych.

Jak przebiega detoks alkoholowy?

Jeśli jesteś uzależniony od alkoholu, twoje ciało przyzwyczaja się do dużej ilości alkoholu. W związku z tym objawy odstawienia mogą zacząć pojawiać się 3-8 godzin po ostatniej dawce alkoholu, gdy jego działanie się zakończy. Tak więc nawet jeśli chcesz przestać pić, często jest to trudne z powodu objawów odstawienia alkoholu. Detoksykacja jest wskazana, jeśli jesteś uzależniony od alkoholu i masz takie objawy jak:

• Mdłości (nudności).

• Zawroty głowy.

• Palpitacje serca.

• Pragnienie alkoholu.

• Drgawki - występują w niewielkiej liczbie przypadków.

Delirium tremens (DT) jest cięższą reakcją po odstawieniu alkoholu. Występuje u około 1 na 20 osób, które mają objawy odstawienia alkoholu, około 2-3 dni po ostatnim wypiciu. Objawy obejmują: wyraźne drżenie i pobudzenie, widzenie i słyszenie rzeczy, których nie ma (majaczenie). Niektórzy ludzie mają konwulsje. Mogą wystąpić komplikacje, takie jak brak płynów w organizmie (odwodnienie) i inne poważne problemy fizyczne. W niektórych przypadkach jest to śmiertelne. W takich przypadkach pomoc naszego ośrodka Dezyderata w Rabce – Zdroju pozwala bezpiecznie przejść czas detoksu. Naszym pacjentom, dla ich wygody, zapewniamy też transport z terenu Żywca do ośrodka.

Detoksykacja polega na uzyskaniu pomocy medycznej i leków, które pomagają zapobiegać objawom odstawienia po zaprzestaniu picia alkoholu. Najczęściej stosowanym lekiem na „detoks” jest chlordiazepoksyd. To jest lek benzodiazepinowy. Inne możliwe leki, które można rozważyć, obejmują diazepam i leki przeciwpsychotyczne olanzapina i haloperidol, chociaż leki przeciwpsychotyczne powinny być stosowane tylko w połączeniu z benzodiazepinami, a nie samodzielnie w leczeniu ciężkich objawów odstawienia alkoholu.

Detoks alkoholowy Żywiec

ZADZWOŃ 574 271 441

Odtruwanie alkoholowe w Żywcu

Niektórzy radzą sobie dość łatwo z objawami odstawienia, podczas gdy dla innych jest to trudniejsze. Lek stosowany do „odtruwania” nie powoduje, że przestajesz pić. Potrzebujesz do tego terapii. Lek po prostu pomaga ci poczuć się lepiej, podczas gdy twoje ciało przystosowuje się do niepicia alkoholu. Nawet po okresie „odtrucia” możesz nadal odczuwać ochotę na alkohol. Więc nadal będziesz potrzebować silnej woli i strategii radzenia sobie, gdy poczujesz pokusę picia. W ośrodku Dezyderata oferujemy kompleksowe leczenie od uzależnienia alkoholu.

Jeśli jesteś uzależniony od alkoholu – szczególnie podczas detoksu – prawdopodobnie zostaną ci przepisane witaminy, zwłaszcza witaminę B1 (tiamina). Dzieje się tak, ponieważ wiele osób uzależnionych od alkoholu nie odżywia się prawidłowo i może im brakować niektórych witamin. Najczęstszy jest brak witaminy B1. Brak tej witaminy może powodować poważne schorzenia mózgu. Leki stosowane do „odtruwania” w naszym ośrodku są bardzo podobne do tych, które przepisują lekarze pierwszego kontaktu. Jednak dysponujemy większą liczbą pracowników i wiedzą specjalistyczną w zakresie udzielania wsparcia i doradztwa.

Po udanym „odtruciu alkoholowym” oferujemy ci terapię. Jest mniej prawdopodobne, że powrócisz do intensywnego picia, jeśli otrzymasz poradę lub inne wsparcie, które pomoże ci powstrzymać się od alkoholu. Nasz lekarz, pielęgniarka zapewni ci stałe wsparcie, gdy próbujesz powstrzymać się od alkoholu.